کیست های عملکردی تخمدان چیست؟

[ad_1]

بانوی جذاب راننده اتومبیل احساس درد شدید قبل از قاعدگی ، عدم تعادل هورمون ها

واقعیت: داشتن کیست در تخمدان لزوماً دلیل هشدار نیست. دلیل این امر آنست که انواع مختلفی از کیست تخمدان وجود دارد که برخی از آنها بی خطر قلمداد می شوند و حتی با علائم نیز همراه نیستند. این اغلب در مورد کیست های تخمدان عملکردی یا همان چیزی است که کلینیک کلیولند رایج ترین نوع کیست می نامد. یک کیست عملکردی در واقع می تواند ظاهر شود و سپس ناپدید شود بدون اینکه شما هرگز از وجود آن مطلع شوید.

بنابراین این کیست های عملکردی از کجا آمده اند؟ طبق کلینیک مایو ، دو نوع مختلف کیست عملکردی وجود دارد که مربوط به مرحله تخمک گذاری در چرخه قاعدگی است: کیست های فولیکولی و کیست های جسم زرد. کیست های فولیکولی زمانی اتفاق می افتند که فولیکول تخمدان تخمک آزاد نکند و به رشد خود ادامه دهد ، در حالی که کیست های جسم زرد هنگام آزاد شدن فولیکول تخمک اتفاق می افتد اما بعد از آن پر از مایع می شود.

در حالی که کیست های تخمدان عملکردی معمولاً درد ایجاد نمی کنند و تمایل دارند خود به خود از بین بروند ، اما امکان ایجاد علائم وجود دارد. و این زمانی است که ترانه شیرازیان ، MD ، متخصص زنان در NYU Langone Health در ایالات متحده گفت که مهم است که با پزشک خود معاینه کنید.

به عنوان مثال ، دکتر شیرازیان گفت: کیست های تخمدان ممکن است گاهی بزرگ شوند و باعث ایجاد فشار یا درد شوند. وی گفت: آنها همچنین می توانند پاره شوند یا در شرایط اضطراری بنام پیچش تخمدان نقش داشته باشند.

بنابراین اگر درد یا علائم دیگری را تجربه کردید یا متوجه تغییراتی شدید ، با پزشک خود تماس بگیرید. دکتر شیرازیان هنگام تصمیم گیری درباره اینکه آیا کیست تخمدان نگران کننده است ، گفت که پزشکان همچنین بررسی می کنند که این نوع کیست چیست ، زیرا کیست های دیگری نیز وجود دارد که به موارد مرتبط تری مربوط می شوند و یا می توانند مسائل جدی تری در سلامتی ایجاد کنند.

وی گفت: “احتمال زیادی وجود دارد كه كیست های كوچك و خوش خیم از بین بروند ، بنابراین ما مراقب آنها هستیم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>