DJ Jyoty لندن در چرا رادیو به صداهای جنوب آسیا نیاز دارد

[ad_1]

عدم تنوع موضوعی است که مدتی است در صنایع زیبایی و مد مورد بحث قرار گرفته است ، اما صنایعی مانند موسیقی و به ویژه رادیو برای شروع مکالمه کندتر شده اند. با وجود موفقیت شبکه های فراگیر مانند شبکه آسیایی بی بی سی ، به نظر می رسد نمایش فعال این صداها در ایستگاه های گسترده تر بسیار کم است. واقعیت این است که هنوز صدای کافی از آسیای جنوبی در ایستگاه های رادیویی انگلستان وجود ندارد. پژوهش توسط صوتی جنوب آسیا انجام شده است نشان داد که از 25 ایستگاه رادیویی انگلیس ، تنها پنج مجری برنامه آسیای جنوبی را به عنوان بخشی از ترکیب خود تشکیل می دهند. در ایستگاه های رادیویی بائر هیچ مجری آسیای جنوبی وجود نداشت ، فقط دو نفر در ایستگاه های رادیویی بی بی سی و در مجموع چهار نفر در ایستگاه های رادیویی بی سیم حضور داشتند. ما با دی جی جیوتی مستقر در لندن به گفتگو نشستیم تا به بحث در مورد اینكه چرا اینطور است بپردازیم و مجریان و دی جی های همكار آسیای جنوبی برای شکستن سقف شیشه ای فرهنگی موجود در امواج تلویزیونی چه کاری می توانند انجام دهند.

جیوتی توضیح داد: “جنوب آسیا بودن هنوز جالب نیست. هنوز چیزی نیست که قابل فروش باشد. شما هنوز هم نمی توانید آن را در بخش های خنک کننده بفروشید.” به خصوص به بی بی سی ، اهداف مارک استریپل ، رئیس سابق برنامه نویسی شبکه آسیایی بی بی سی ، کاملاً خالص بود. شبکه هایی مانند BBC Asian راهی برای گام برداشتن در مسیر درست برای جوانان جنوب آسیا بود ، اما از نظر جیوتی ، آنچه در نهایت اتفاق می افتد این است که “همه این افراد در شبکه آسیایی BBC هستند اما آنها هرگز به BBC Radio One بروید. آنها هرگز به 1Xtra نخواهند رفت. آنها پس از آن به شش یا پایتخت نخواهند رفت. ”

او اشتباه نمی کند. به گفته مدیر رادیو Westside ، سون پالدا ، در 20 سال گذشته چیز زیادی تغییر نکرده است. در مصاحبه با رادیو امروز، او گفت که “دیدن این ارقام فعلی بسیار ناامیدکننده است. من بخشی از راه اندازی اولین ایستگاه جوانان آسیایی انگلیس در سال 2000 بودم – رادیو BBA – جایی که ما بسیاری از پخش کنندگان جنوب آسیا را توسعه دادیم که در برخی از بزرگترین ایستگاه ها ارائه می شدند شرم آور است که در طی 20 سال پس از رادیو BBA برای مجریان آسیای جنوبی ، چنین پیشرفت کمی حاصل شده است. ”

“مردم چنان احساس خوش شانسی کرده اند که حتی پایشان به در می رسد حتی جرات دیدن خواب رفتن به جای دیگری را ندارند و فکر می کنم این سم واقعی است.”

پالدا تنها کسی نیست که چنین احساسی دارد – مجریان شبکه نیز خود موافق هستند. دی جی بابی اصطکاک ، مجری شبکه آسیایی بی بی سی ، گفت: “من 18 سال پیش از رادیو ملی شروع به کار کردم و تقریباً هیچ پیشرفتی در صنعت طی تقریباً دو دهه کاملاً دلگیرکننده نبود.” رادیو امروز. این یک مشکل واقعی است و این واقعیت کاملا واضح است که این عدم پیشرفت در میان شبکه ها یکی از بزرگترین دلایل عدم شنیدن صدای جنوب آسیا در سیستم عامل های اصلی است ، اما داستان موارد دیگری نیز دارد.

برداشت جیوتی از شبکه آسیایی بی بی سی این است که مخاطبان اصلی آن کمی سنتی تر از جنوب آسیا هستند ، که این امر می تواند دی جی های جنوب آسیای جنوبی با تأثیرات موسیقی دیگر را برای پخش موسیقی مورد نظرشان دشوار کند. “من تعجب می کنم آیا صداهایی که دی جی ها در ایستگاه های رادیویی دیگر پخش می کنند توسط مخاطبان سنتی تر به همان اندازه مثبت دریافت می شود؟” او پرسید. “روشی که من می بینم این است ، شما رشد نمی کنید ، چیزی از آن نمی گیرید. زیرا بله ، شما می توانید BBC Asian Network را در CV خود قرار دهید اما آیا در نتیجه شما مخاطبان بیشتری دارید؟ آیا مخاطب ، آیا شما در حال رشد هستید؟ ”

عنصری از سندرم تحریک کننده همچنین با دی جی های آسیای جنوبی که در شبکه های بزرگتر کار می کنند ، ظاهر می شود و تا حدی دلیل این است که مجریان در این شبکه ها در گذشته احتمالاً وضع موجود را به چالش نمی کشند. جیوتی توضیح داد: “مردم طوری احساس خوش شانسی می کنند که حتی پا به در می گذارند و حتی جرات نمی کنند آرزوی رفتن به جای دیگری را داشته باشند و من فکر می کنم این سم واقعی است.”

برای شرکت های بزرگی مانند بی بی سی ، درک همه چیز است. و برای دی جی های آسیای جنوبی مانند Jyoty تصور می شود که ما هنوز به اندازه کافی خونسرد نیستیم. “درست مثل سیمپسونها ، درست مثل هر نوع تصویر از مردم آسیای جنوبی که بزرگترها را دیده ایم ، تغییر چندانی نکرده است. ما شاهد تغییراتی در صنعت زیبایی هستیم ، جایی که گفتگوهای دشوار اتفاق می افتد و [people] خود را به چالش می کشند به دلایلی ، خارج از آن ، این فقط هنوز اتفاق نمی افتد. “

از نظر جیوتی ، آنچه باید اتفاق بیفتد ساده است. وقت آن است که از خود بپرسیم که واقعاً برای تغییر کارها چه کاری می توانیم انجام دهیم و شرکت های بزرگ مانند بی بی سی برای حل این مشکلات چه کاری می توانند انجام دهند. “به مردم فرصتی بدهید و ببینید چه اتفاقی می افتد. آن را عادی کنید. چیزی که باید اتفاق بیفتد این است که حتی نباید باشد ، و بدیهی است که ما این را درباره خیلی چیزها می گوییم. ما این را در مورد سیاه پوستان می گوییم ، این را در مورد افرادی که نمی گویند شما دقیقاً مرد یا زن شناخته نمی شوید یا ترجیحات جنسی خاصی دارند. ما همیشه این را می گوییم ، درست است؟ آن را عادی کنید. بگذارید دیگر از یک معامله بزرگ جلوگیری کنیم. نباید جلسه صبح روز دوشنبه در دفتر باشد ، ” ، بنابراین در اینجا لیستی از مجریان جنوب آسیا داریم ، “فقط ببینید چه کسی خوب است و اگر خوب است ، آنها را به هیئت مدیره بیاورید.”

“من فکر می کنم این نسل ما است که در حال حاضر باید وضع موجود را به چالش بکشد تا کار را برای آنها راحت تر کند. من فکر نمی کنم که نسل جوان بتواند کارهای بیشتری نسبت به آنچه در حال حاضر انجام می دهند انجام دهد.”

به تعبیری ، ادامه ایستگاه هایی مانند شبکه آسیایی بی بی سی در این مرحله تقریباً بیشتر از فایده آسیب می رسانند. در ابتدا ، آنها راهی برای گوش دادن به صدای حاشیه ای بودند تا نظرات خود را بشنوند ، اما اگر تمام کارهایی که انجام می دهد جداسازی این صداها از جامعه گسترده تر است ، وقت آن است که س whetherال کنیم که آیا واقعاً هدف خود را تأمین می کند یا نه. “Radio 1Xtra برای ژانرهایی مانند R&B ، رپ و دریل ایجاد شده است اما در چند سال اخیر ، این ژانرها به موسیقی پاپ تبدیل شده اند و آن دسته از متخصصان رادیو 1 – که زمانی دی جی های خانگی و تکنو بودند – نمایش های رادیو 1 آنها اکنون این ژانرها هستند. اگر همه دی جی های رادیو 1 شما در حال پخش صدای 1Xtra هستند ، ارزش افزوده 1Xtra چقدر است؟ ”

برای بهره مندی واقعی از ایجاد این شبکه ها ، جیوتی معتقد است که توسعه بیشتر با در نظر گرفتن دید طولانی مدت همان چیزی است که لازم است. او به من گفت: “من نمی گویم از شر این کانالها خلاص شوی ، اما می خواهم کمی بیشتر فکر کنم که چگونه آنها می توانند به روشی مثبت و دلگرم کننده کار کنند که استعدادهای متنوع تری تولید و پرورش دهد.” “این یک دلیل بزرگ ایجاد شده و سپس مردم از خود راضی شدند. هیچ کس در مورد” کجا می توانیم آن را در پنج سال ببینیم؟ ” یا “چه کسی می خواهیم به عنوان نمونه اصلی آنچه این ایستگاه می توانست انجام دهد داشته باشد؟” ”

وقتی نوبت به جلو رفتن می رسد ، جیوتی معتقد است که ما قدرت ایجاد تغییر را داریم. “در داخل انگلیس ، من فکر می کنم این نسل ما است که در حال حاضر باید وضع موجود را به چالش بکشد تا کار را برای آنها راحت تر کند. من فکر نمی کنم که نسل جوان بتواند کارهای بیشتری نسبت به آنچه در حال حاضر انجام داده است انجام دهد. آنها او قبلاً بسیار ترسناک و ترسناک بوده و از پرسیدن نمی ترسند. ”

فرصت هایی برای آنها در قلمرو آنلاین وجود دارد و زمانها به قدری پیش رفته است که شما حتی مجبور نیستید خانه خود را ترک کنید تا بتوانید خود را در آن مکان قرار دهید. توصیه جیوتی به مجریان جوان این است: “از اینترنت به نفع خود استفاده کنید زیرا هیچ کس س toال نمی کند. شما آزادانه آنچه را دوست دارید بارگذاری کنید وقتی دوست دارید. می توانید انجمن خود را انتخاب کنید ، که می خواهید به آنها خطاب کنید ، که می خواهید توسط آنها شنیده شوید و آنها را رشد دهید و با آنها ارتباط برقرار کنید و با آنها تعامل داشته باشید. هیچ واسطه ای وجود ندارد. هر کجا که می روید پیام مستقیم وجود دارد. من فکر می کنم این راه پیشرفت است. “

منبع تصویر: الیوت هانتلی

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>