Unilever فتوشاپ و کلمه “عادی” را از تبلیغات منع می کند

[ad_1]

تعریف تحت اللفظی “عادی” مطابق با معیار چیزی است. وقتی صحبت از صنعت زیبایی می شود ، غالباً در مورد داشتن “نوع پوست معمولی” یا “موی نرمال” می شنویم. اما چی است “طبیعی”؟ هنگامی که ما در مورد داشتن پوست یا موی نرمال صحبت می کنیم ، اغلب به استاندارد زیبایی سفید در اروپا اشاره می کنیم – این امر برای بسیاری از افراد استثنا است و باید تغییر کند.

مارک های زیبایی نقش مهمی در این امر دارند و وظیفه دارند همه را در ارائه محصولات و پیام رسانی خود بگنجانند. دقیقاً به همین دلیل است که یونیلور – شرکتی که مالک Dove ، Sure ، Lynx ، Vaseline ، Simple و بسیاری دیگر است – اعلام کرده است که این برند در حال برداشتن گام هایی برای پیشرفت به دور از استانداردهای سنتی تبلیغات زیبایی است.

در تاریخ 9 مارس ، یونیلور رسما اعلام کرد که کلمه “طبیعی” را از تمام بسته بندی ها و تبلیغات مارک های زیبایی و مراقبت شخصی خود حذف می کند ، که همه بخشی از “چشم انداز و استراتژی زیبایی مثبت” است. این اقدام با هدف “دستیابی به دوره جدید زیبایی ، عادلانه ، فراگیر و پایدار انجام شده است” ، این برند در بیانیه مطبوعاتی گفت.

علاوه بر حذف کاربرد کلمه “عادی” از کمپین ها و بسته بندی های خود ، یونیلور متعهد شده است که دیگر از نظر دیجیتالی شکل بدن ، اندازه ، نسبت یا رنگ پوست را در تبلیغات تجاری تغییر ندهد. به علاوه ، این مارک تجاری متعهد به “افزایش تعداد تبلیغاتی است که افرادی از گروه های مختلف را نشان می دهد که دارای نمایندگی کمتری هستند”.

این اقدام برای به روزرسانی استفاده از زبان و فتوشاپ تجاری توسط این شرکت پس از آن انجام شد که یونیلور یک مطالعه 10 هزار نفری را در 9 کشور (برزیل ، چین ، هند ، اندونزی ، نیجریه ، عربستان سعودی ، آفریقای جنوبی ، انگلیس و ایالات متحده) انجام داد به تجارب و انتظارات مردم از صنعت زیبایی ، به طور خاص کشف کرد که بیش از نیمی از افراد در نظر گرفته شده توسط صنعت زیبایی و مراقبت شخصی محروم هستند.

این مطالعه نشان داد که از هر 10 نفر هفت نفر (این رقم در گروه سنی 18 تا 35 سال به 8 از 10 نفر رسیده است) موافق هستند که استفاده از کلمه “عادی” در تبلیغات تجاری تأثیر منفی دارد. علاوه بر این ، 74 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشتند که آنها می خواهند صنعت زیبایی بیشتر به احساس بهتر مردم توجه داشته باشد تا اینکه فقط به دنبال ظاهر بهتر باشند.

البته ، البته ، یک مارک تجاری معتبر با حذف این پیام رسان و فتوشاپ غیر واقعی مشکل را به هیچ وجه حل نمی کند. بالاخره هنوز سعی در فروش محصولات دارد. اما وقتی صحبت از گنجاندن واقعی در صنعت زیبایی می شود ، این یک گام در مسیر درست است – زیرا زبان واقعاً مهم است.

منبع تصویر: Unilever

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>