We Are Lady Parts: چرا شما باید سری جدید C4 را تماشا کنید

[ad_1]

LR - Lucie Shorthouse (Momtaz) ، Faith Omole (Bisma) ، Anjana Vasan (Amina) ، Juliette Motamed (Ayesha) ، Sarah Impey (Saira)

ما قطعات بانو هستیم سریال کمدی جدید کانال 4 توسط فیلمنامه نویس نیدا منظور است. این داستان پنج زن مسلمان مسلمان را دنبال می کند که توسط استعدادهای درخشان انگلیس بازی می شوند ، زیرا آنها در حرفه موسیقی ، فشارهای خانوادگی و رابطه خود با دین خود حرکت می کنند. قسمت یک این هفته پخش می شود و تنها در لحظاتی از تماشای آن ، ما دیگر متقاعد شده ایم که این سریال خنده دارترین و قابل رویت ترین (برای زنان جوان رنگین پوست) است که مدت زمانی طولانی در شبکه 4 پخش می شود.

این نمایش خود نتیجه این بود که منظور مرتباً مأمور نوشتن در مورد تجربیات آسیب زایی مانند قتل ناموسی و ازدواج های اجباری بود ، نه اینکه منعکس کننده تجربیات خود وی یا تجارب زنان مسلمان باشد. این سریال با بینشی طنزآمیز از روند ازدواج ترتیب داده شده آغاز می شود ، بدین ترتیب آمنه حسین (با بازی آنجانا وسان) در مقابل خواستگار بالقوه و والدینش نشسته است ، کاملا واضح است نه برداشت خوب فقط چند دقیقه به قسمت یک می ماند و ماهیت براندازانه نمایش کاملاً شفاف می شود. علی رغم این واقعیت که این عناصر سنت فرهنگی را بررسی می کند ، این کار را به گونه ای انجام می دهد که باعث خنده دار ، واقع گرایانه و دوست داشتنی در مقابل کلیشه و منسوخ شود. واسان ، در یک میزگرد با مصاحبه با بازیگران و نویسندگان گفت که “برای زنان سیاه پوست و قهوه ای که بتوانند کاملا احمقانه رفتار کنند و واقعاً واقعاً بامزه روی صفحه باشند در واقع خودش جادویی احساس می کند زیرا نقطه مقابل همه روایت هایی که وجود دارد در مورد بدبختی و ستم “.

این نمایش علاوه بر کاوش در هنجارهای فرهنگی ، از کاوش در موضوعات تابو مانند جنسیت ، تمایل و روابط غیر سنتی نیز پرهیز نمی کند. برای منظور ، تصدیق اینکه این روایت چه در نوشتن سریال و چه در نوشتن خود شخصیت ها بسیار مهم بود. در همان مصاحبه میزگرد ، وی گفت که “من واقعاً می خواستم به آنچه می خواهم بگویم صادق باشم ، اما در عین حال واقعیت جهان و چگونگی آن را – به عنوان زنان سیاه پوست و قهوه ای ، و به عنوان زنان مسلمان – گاهی فقط صحبت کردن حقیقت شما همیشه برای همه خوب نیست. برای من ، به چالش کشیدن فقط هیجان انگیز بود [the characters] همچنین ، و دیدن آنها متزلزل شده و دیدن آنها سقوط می کند زیرا این عالی است و این انسانی است و احساس واقعی بودن تجربه ایجاد هنر از یک زمینه خاص وجود دارد. “

“برای زنان سیاه پوست و قهوه ای که بتوانند کاملا احمقانه عمل کنند و واقعاً بسیار خنده دار روی صفحه باشند ، در واقع احساس جادویی می کند زیرا یک نقطه مقابل برای همه روایت های مربوط به بدبختی و ظلم وجود دارد.”

راه ما قطعات بانو هستیم فیلمبرداری شده ذاتاً معاصر نیز هست. به نظر می رسد الهام گرفته از ترکیبی از فیلم های قدیمی بالیوود ، کمدی هایی مانند این است برخورد مختصر و موزیک ویدئوهای Blur ، که با موارد کمدی توام است – و به طور کلی ، سریال خیلی سریع از حالت خنده دار به جدی تبدیل می شود. منظور گفت که هنر تعادل بین حقیقت و کمدی “آنچه کاملاً هیجان انگیز بود ، تلاش برای کنترل لحن حرکت بین ضرب های کمدی به ضرب های دراماتیک در داخل و خارج بود. این همیشه چیزی کاملاً هیجان انگیز بود ، کار کردن در مورد نحوه محوری کردن یک لحن به لحن دیگر. ” واسان همچنین اضافه کرد که “آنچه در مورد کمدی که نیدا نوشت ، خارق العاده است ، این است که همیشه در چیزی بسیار واقعی ساخته می شود. بنابراین شما می توانید از چیزی واقعاً دیوانه و عجیب به چیزی کاملاً قلبی تبدیل کنید.”

ژولیت معتمد (عایشه)

با موسیقی متن اصلی که روی موسیقی پانک متمرکز است ، موسیقی موجود در نمایش نیز احساس انقلابی می کند و ادراک منسوخ از انواع موسیقی مردم سیاه و قهوه ای را گوش می دهند را به چالش می کشد. واسان اذعان کرد که گستره موسیقی بخشی از جذابیت او برای پیوستن به بازیگران بود ، و فاش کرد که “من فکر می کنم اساساً آنچه بیش از این به من علاقه داشت ، مانند نیدا ، من یک نوع وسواس مشابه موسیقی محلی و کانتری داشتم ، من فکر نمی کردم که یک شخص ناخوشایند قهوه ای با نوعی از موسیقی که آن قسمت را برای شخصی مثل من وجود دارد. “

موسیقی متن اصلی را بیشتر منزور و خواهر و برادرهایش نوشتند و منظور به شنوندگان گفت: “یکی از کارهایی که من از انجام آن بسیار هیجان زده شدم این بود که فقط با برادرانم ، برادر شوهرم و خواهرم بنویسم. ما” ما نوشتن و ساختن موسیقی با هم بزرگ شده ایم ، بنابراین این کاری سرگرم کننده ترین بود. ما یک هفته در یک استودیو در King’s Cross با چند ساز و چند ایده داشتیم ، و این کاملاً ارگانیک بود ، راهی که ما آنها را توسعه دادیم “. در طول مصاحبه ، ژولیت معتمد (که نقش عایشه را بازی می کند) به برخی از تأثیرات موسیقی پرداخت و از پلی استایرن و ایکس ری اسپکس به عنوان الهامات بزرگ نام برد. وی گفت: “حتی اگر این روایتی داستانی از یک گروه پانک باشد ، اما من فکر می کنم بسیار مهم است که ما آن دسته از موسیقی پانک را ادامه دهیم که در تاریخ موسیقی انگلیس بسیار قوی و بسیار شایع بوده است.”

سری دوم هنوز برای نمایش تأیید نشده است ، اما با توجه به شخصیت های چند بعدی ، نمایش مثبت زنان مسلمان و موسیقی متن اصلی اصلی که به زودی ساخته می شود ، صمیمانه امیدواریم که این آخرین سری نباشد ما قطعات بانو هستیم.

ما قطعات بانو هستیم از 20 مه برای تماشای از شبکه 4 در دسترس است.

منبع تصویر: کانال 4

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>