بهترین روش صحیح خوابیدن و استراحت بعد از کاشت موmaheabi

[ad_1]

این روزها کاشت مو توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است؛ اما برای جلوگیری آسیب دیدن فولیکول های جدید پیوندشده بسیار اهمیت دارد که بعد از کاشت مو چگونه می خوابید. درواقع اولین روز بعد از جراحی فولیکول های جدید باید به درستی در پوست سر ته نشین شوند. به همین دلیل توصیه های پزشکی را جدی بگیرید و به نکاتی درخصوص استراحت بعد از کاشت مو توجه کنید.

شاید در ابتدا کمی برای شما سخت باشد که بعد از کاشت مو به راحتی بخوابید. این مسئله کاملا طبیعی است. اکثر بیماران می خواهند بدانند هنگام ترک کلینیک چگونه باید از پیوندهای جدید شکننده خود مراقبت کنند و بخشی از این نکات به نحوه استراحت شما باز می گردد.

کاشت مو نیازی به جراحی ندارد و برای بهبودی آن نیازی به زمان زیادی نخواهید داشت. با این حال همچنان باید روال مناسب مراقبت های پس از مراقبت را دنبال کنید که مطمئن شوید به نتیجه مطلوب دست می یابید.

یکی از رایج ترین نگرانی های بعد از فرآیند کاشت، درباره نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو است. کلینیک رویان سلامت در این مقاله و با عرضه نکاتی کاربردی به شما کمک شایانی خواهد کرد.

چرا طرز خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو مهم است؟

بعد از عمل کاشت، بیشتر بیماران درست مثل شما سوال مشترکی دارند و می خواهند بدانند که چگونه بخوابند؟ درست بعد از کاشت مو، پوست سر و پیوند مو کاملا ظریف می شود؛ از این رو، باید از ایجاد مزاحمت و فشار بر پیوندهای جدید خودداری کنید. زیرا این امر بر فرآیند بهبودی شما و همچنین نتایج نهایی تاثیر بسزایی دارد. بنابراین طرز خوابیدن بعد از کاشت مو اهمیت زیادی دارد.

موقعیتی که سر و بافت های تازه کاشته شده را در آن قرار می دهید، مخصوصا هنگام خواب بسیار مهم است؛ زیرا پوست سر شما حساس بوده و پیوند موهای شما لطیف است. اگر به درستی از هر دو مراقبت نکنید، ممکن است نتایج دلخواه خود را به دست نیاورید. با  بی دقتی در خواب و عدم رعایت نکات ایمنی هنگام استراحت بعد از کاشت مو ممکن است به فولیکول های مو آسیب برسانید و تمام هزینه خود را به هدر دهید! در ادامه برخی از مراقبت‌های لازم هنگام خوابیدن را برای شما تشریح می‌کنیم.

از بالش و ملحفه های تمیز استفاده کنید

برای جلوگیری از هرگونه عفونت و همچنین اطمینان از خواب راحت، باید فقط از روبالشی ها و ملحفه های پاکیزه و تمیز استفاده کنید. درباره نوع پارچه روبالشتی و ملحفه، از جراح خود سوال کنید که پوست سر شما را ملتهب یا تحریک نکند. درواقع باید گفت پوست شما دقیقا به همین اندازه حساس است!

حوله نرم یا ملحفه تیره روی بالش های خود قرار دهید

روی تختخواب تمیز خود پارچه ای دیگر قرار دهید که موها به یکدیگر گره نخورند. مشاهده برخی از ریزش ها و حتی ترشحات پوستی از سر شما تا چند وقت بعد از کاشت مو طبیعی است. نگران نشوید و فقط یک حوله یا ملافه نرم و در عین حال تیره روی بالش های خود بیندازید که از لکه دار شدن آن جلوگیری کنید.

طرز خوابیدن بعد از کاشت مو

نحوه استراحت بعد از کاشت مو اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل با استفاده از بالش های اضافی هنگام خواب، سر و پشت خود را کمی بالا نگه دارید. طبق نظر متخصصان مراقبت از پوست و مو، نگه داشتن بدن در زاویه 45 درجه بهترین روش خوابیدن بعد از کاشت مو در 4 تا 5 روز اول بعد از عمل است.

با رعایت همین نکات کوچک، توانایی دارید…

لینک منبع

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>